Ministerstvo zdravotníctva o nemocnici vo Svidníku

„Ministerstvo zdravotníctva zdôrazňuje, že nemocnica vo Svidníku má svoje opodstatnenie v regióne. Rezort v spolupráci so zdravotnými poisťovňami pracuje na projekte stratifikácie a s nemocnicou vo Svidníku počíta aj v budúcnosti. Stratifikácia má priniesť skvalitnenie zdravotnej starostlivosti a posilnenie dlhodobej starostlivosti o pacienta. Nemocnica vo Svidníku bude patriť do minimálne siete a bude lokálnou nemocnicou s dostupnosťou pacienta maximálne do 30 minút. Lokálna nemocnica, akou bude aj nemocnica vo Svidníku, bude musieť prevádzkovať interné lôžka, neurológiu, chirurgiu a oddelenie anesteziológie a intenzívnej medicíny.Obavy o existenciu nemocnice vo Svidníku považuje rezort za absolútne neopodstatnené, nemocnica má v danom regióne svoje pevné a stabilné miesto.“ 

Mgr. Zuzana Eliášová

hovorkyňa

Ministerstvo zdravotníctva SR

foto: www.procare.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

V zmysle § 8 ods. 5 písm. b/ zákona č. 147/2001 Z.z. o reklame potvrdzujem, že som osoba oprávnená predpisovať lieky a osoba oprávnená vydávať lieky - odborník.

Potvrdzujem, že som si vedomý/á rizík a právnych následkov, ktorým sa vystavujem po vstupe do elektronického rozhrania Lekárskych novín, určených výhradne pre lekárov a iných medicínskych odborníkov.

Vyjadrujem súhlas so spracovaním mojich osobných údajov v zmysle §11 zákona č. 122/2013 Z.z. o ochrane osobných údajov v znení neskorších predpisov.