CINRE pokračuje v zavádzaní inovácií intervenčnej liečby na Slovensku

Prvý, 35-ročný pacient operovaný novou metódou spolu operačným tímom.
Zľava: MUDr. Rastilav Bažík, primár neurointervenčného programu CINRE; 35- ročný pacient; MUDr. Ivan Vulev, PhD., MPH, FCIRSE riaditeľ a intervenčný rádiológ CINRE; MUDr. Tibor Balázs, primár endovaskulárneho programu CINRE
Tím intervenčných neurorádiológov bratislavskej nemocnice – Centra intervenčnej neurorádiológie a endovaskulárnej liečby (CINRE) vykonal ako prvý na Slovensku a v Čechách ďalší unikátny operačný zákrok na mozgových tepnách, tentokrát u 35-ročného pacienta s mozgovou aneuryzmou. Táto bola v minulosti ošetrená neurochirurgicky, kontrolné vyšetrenia však odhalili kompletné obnovenie prietoku vo výduti s ďalším rastom aneuryzmy.

Vzhľadom na komplikované anatomické pomery výdute prichádzalo do úvahy bezpečné ošetrenie u mladého pacienta len s pomocou najmodernejšieho implantovateľného zariadenia pCONUS2. Toto inovatívne zariadenie umožňuje intervenčným neurorádiológom vyradenie aneuryzmy z obehu bez uzáveru dôležitých tepien v jej bezprostrednom okolí, s elimináciou rizika následného mozgového infarktu. Výkon bol realizovaný v celkovej anestézii, trval dve hodiny, uskutočnil sa bez komplikácií a mozgová výduť bola kompletne uzatvorená.

Nemocnica CINRE sa špecializuje na najmodernejšiu miniinvazívnu intervenčnú liečbu kardiovaskulárnych a neurovaskulárnych ochorení. Len na mozgových tepnách v nej bolo minulý rok vykonaných cez 1000 operácií, čím sa zaradila medzi popredné najväčšie európske centrá, ktoré sa na takúto miniinvazívnu liečbu špecializujú.

CINRE je aj medzinárodným školiacim centrom excelentnosti pre viaceré nové a miniinvazívne liečebné postupy vo všetkých troch programoch neuro, kardio a angio, školili sa v ňom za 12 mesiacov od vzniku špecialisti už zo 14 krajín, ako sú Nemecko, Francúzsko, Rakúsko, Švajčiarsko, Česko, Rusko, Južná Kórea, Singapur a ďalšie. Nemocnica CINRE je zmluvným partnerom všetkých troch zdravotných poisťovní na Slovensku a pacienti v ňom za žiadne výkony nedoplácajú.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *