UNLP Košice: Aktuálne je hospitalizovaných 195 COVID pozitívnych pacientov

V Univerzitnej nemocnici L. Pasteura Košice po včerajšku opäť stúpli počty COVID pozitívnych pacientov. „Aktuálne máme v nemocnici hospitalizovaných 195 pacientov, 11 pacienti sú v kritickom stave na umelej pľúcnej ventilácii,“ uviedol  výkonný riaditeľ UNLP Košice pre vedu, výskum a vzdelávanie Peter Kizek. V nemocnici sa momentálne pripravuje ďalšia nevyhnutná reprofilizácia.  Z 235 lôžok, ktoré boli k dispozícii pred Vianocami, je už 84% obsadených.

Situácia sa vyvíja podľa prognóz infektológov, ktorí očakávali, že počet chorých bude narastať,   predovšetkým na prelome rokov a začiatkom nového roka. Nárast COVID pacientov sme zaznamenávali už počas Vianoc. Momentálne však stúpajú počty v desiatkach pacientov za jeden deň. Kým na Vianoce bolo v UNLP Košice hospitalizovaných 143 pacientov s ochorením COVID 19, v nedeľu 27. decembra ich bolo 152, včera 172 a dnes 195.  

Zaočkovaných bude už takmer 200 zdravotníkov UNLP 

K dnešnému dňu bude v UNLP Košice zaočkovaných takmer 200 zdravotníkov. V prvom rade sa očkujú tí, ktorí pracujú na tzv. COVID oddeleniach. „V krátkom čase očakávame ďalšie vakcíny, aby sme mohlo v očkovaní pokračovať aj v nasledujúcich dňoch,“ dodáva MUDr. Peter Kizek.  


pripravila:
UNLP Košice

FOTO:
UNLP Košice


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *