Curevac je nová európska vakcína, čaká na schválenie

Nemecký výrobca vakcín Curevac začal včera so zrýchleným testovaním vakcíny pri Európskej liekovej agentúre, píše nemecký Aerztenblatt.

Postup je rýchlejší ako bežné testy, ale rovnako bezpečný, tvrdí Európska lieková agentúra. Ako dlho bude skúška novej vakcíny trvať dnes nie je jasné. Jasné však už dnes je, že pacienti, ktorí ochorenie na Covid19 prekonali, dostanú iba jednu očkovaciu dávku.

Okrem vakcíny od Curevacu sú v súčasnosti v procese postupného schvaľovania aj produkty amerických farmaceutických spoločností Novavax a Johnson & Johnson.

FOTO:
Photo created by freepik – www.freepik.com


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

V zmysle § 8 ods. 5 písm. b/ zákona č. 147/2001 Z.z. o reklame potvrdzujem, že som osoba oprávnená predpisovať lieky a osoba oprávnená vydávať lieky - odborník.

Potvrdzujem, že som si vedomý/á rizík a právnych následkov, ktorým sa vystavujem po vstupe do elektronického rozhrania Lekárskych novín, určených výhradne pre lekárov a iných medicínskych odborníkov.

Vyjadrujem súhlas so spracovaním mojich osobných údajov v zmysle §11 zákona č. 122/2013 Z.z. o ochrane osobných údajov v znení neskorších predpisov.