Indická očkovacia diplomacia

Ako sme vás už informovali, India darovala najchudobnejšej krajine sveta – Bangladéšu – 2 000 000 vakcín proti ochoreniu spôsobenému vírusom Covid 19. O indickej očkovacej diplomacii, ktorá konkuruje Číne, v časopise Argument! uvažuje Veronika Sušová Salminem. 

India, výrobca vakcíny AstraZeneca, sa snaží v rámci očkovacej diplomacie konkurovať Číne. Na základe naliehavej žiadosti kambodžskej vlády schválila dodanie 100 000 dáviek vakcíny tejto krajine, významnému spojencovi Číny v regióne, ktorá jej má  v budúcnosti dodať 1 000 000 dávok vakcíny od svojho výrobcu Sinopharm, uviedla autorka.

Ako ďalej uvádza, India, ako jeden z najväčších svetových výrobcov očkovacích látok, poskytla očkovacie dávky popri Bangladéšu aj Nepálu, Srí Lanke či Maledivám a pred týždňom poslala 500 000 dávok aj Afganistanu.

India plánuje do augusta zaočkovať 300 000 000 obyvateľov, za prvé dva týždne očkovacej kampane zaočkovala 3 000 000 svojich zdravotníkov, uzatvára časopis Argument!.

FOTO:
Pixabay


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

V zmysle § 8 ods. 5 písm. b/ zákona č. 147/2001 Z.z. o reklame potvrdzujem, že som osoba oprávnená predpisovať lieky a osoba oprávnená vydávať lieky - odborník.

Potvrdzujem, že som si vedomý/á rizík a právnych následkov, ktorým sa vystavujem po vstupe do elektronického rozhrania Lekárskych novín, určených výhradne pre lekárov a iných medicínskych odborníkov.

Vyjadrujem súhlas so spracovaním mojich osobných údajov v zmysle §11 zákona č. 122/2013 Z.z. o ochrane osobných údajov v znení neskorších predpisov.