Nemocnica AGEL Komárno má naplnenú kapacitu covid lôžok

Situácia s výskytom koronavírusu covid-19 v okrese Komárno je stále vážna. Nemocnica AGEL Komárno hlási plnú kapacitu čo sa týka obsadenosti na covidových lôžkach. Vďaka obetavosti zdravotníkov zatiaľ pandemickú situáciu zvládajú. Novinkou je, že aj v komárňanskej nemocnici zaznamenali prípady výskytu koronavírusu u detských pacientov. Nových detských pacientov, bohužiaľ, hlásia aj nemocnia v Skalici.

,,Aktuálne v nemocnici poskytuje zdravotnú starostlivosť 55 pacientov s koronavírusom, z toho 4 si vyžadujú napojenie na umelú pľúcnu ventiláciu a dvaja sú na neinvazívnej ventilácii. Mimo výkonu služby máme k dnešnému dňu 23 covid pozitívnych kolegov, ďalších 9 je v karanténe,“ uviedol riaditeľ Nemocnice AGEL Komárno Miroslav Jaška s tým, že kapacita Nemocnice AGEL Komárno čo sa týka reprofilizovaných lôžok pre pacientov s koronavírusom je naplnená. Novinkou je, že v posledných dňoch sa objavili aj prípady koronavírusu u detí. ,,Zaznamenali sme 2 takéto prípady na detskom oddelení, našťastie priebeh ochorenia bol mierny“ doplnil riaditeľ.

Nemocnica v tejto chvíli funguje s obmedzeniami aj na internom, gynekologickom a onkologickom oddelení a v gastroenterologickej aj vestibulologickej ambulancii. Stále platí prísny zákaz návštev s výnimkou pacientov v terminálnom štádiu a prísne protidemiologické opatrenia.

Prevzaté: AGEL SK, tlačová zpráva

FOTO:
Photo created by freepik – www.freepik.com


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *