Sladké prekvapenie pre zdravotníckych pracovníkov v bratislavských nemocniciach

Tento víkend boli dámy Medzinárodného ženského klubu v Bratislave (IWCB) a Francúzskeho klubu Bratislava Accueil zaneprázdnené pečením, aby vytvorili chutný výber koláčov a dezertov pre bratislavský personál v nemocniciach.

Súčasná situácia COVID -19 vedie k tomu, že už aj tak zaneprázdnený nemocničný personál musí pracovať ešte viac a starať sa o pribúdajúci pacientov. Aj keď sa situácia na Slovensku považuje za „kritickú“, bremeno skutočne pociťujú tí, ktorí pracujú v prvej línii.

Viceprezidentka IWCB Jana Sheppard, predsedníčka IWCB Viera Buchtová a prezidentka francúzskeho klubu v Bratislave Cathy Lienard cítili, že každé malé gesto vďačnosti by stálo za to, a preto požiadali o pomoc svojich členov klubov pri príprave sladkých dobrôt pre náš prepracovaný zdravotnícky personál. No, povedzme si pravdu, kto nemá rád dobrý koláč s troškou čokolády alebo vanilky?

V pondelok ráno doručili kluby tri plné autá domácich koláčov do bratislavských nemocníc na Kramare a v Ružinove. MUDr. Kukučková a MUDr. Hodoši vyjadrili vďaku za iniciatívu a v mene svojich kolegov poďakovali všetkým zúčastneným.

„Ďakujem za toto sladké prekvapenie z rôznych krajín s rôznymi chuťami, ktoré dodá nášmu zdravotníckemu personálu novú energiu a urobí radosť mojim kolegom pri starostlivosti o pacientov,“ uviedol MUDr Hodoši.

Zdroj: Medzinárodný ženský klub Bratislava (IWCB), tlačová zpráva

Foto: IWCB
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *