Skracuje ivermektín dĺžku ochorenia?

Prof. Eli Schwartz, zakladateľ izraelského Centra pre cestovnú medicínu a tropické choroby v lekárskom centre Sheba v Tel Hashomere, minulý týždeň dokončil klinickú štúdiu zameranú na ivermektín. Dvojito zaslepená, placebom kontrolovaná, štúdia zahŕňala 100 ľudí s miernymi až stredne závažnými príznakmi ochorenia, ktorí neboli kvôli vírusu hospitalizovaní. Testovalo sa, či môže ivermektín skrátiť obdobie vylučovania vírusu, a vďaka tomu aj znížiť počet dní v karanténe.    

Prof. Schwartz uviedol, že podľa jeho zatiaľ oficiálne nezverejnených dát, ivermektín pomáha „vyliečiť“ ľudí z vírusu už za šesť dní. Ďalej povedal, že šanca na negatívny výsledok koronavirového testu bola v skupine, ktorá dostávala ivermektín, trikrát vyššia ako v prípade placeba. Aj keď sa Schwartzova štúdia nesústredila priamo na vplyv podávania lieku v počiatočných štádiách ochorenia, výsledky podľa neho naznačujú, že je pravdepodobné, že ak by sa liek podal na začiatku choroby, mohol by zabrániť zhoršeniu stavu a hospitalizácii.

Zdroj: JERUSALEM POST

FOTO:
Image by Arek Socha from Pixabay


One thought on “Skracuje ivermektín dĺžku ochorenia?

  1. Rada by som tento liek mala doma a s nim aj akú-takú istotu, že keď „to“ dostanem, pomoc bude na dosah. Ak su správne predpoklady, že covid bude aj naďalej mutovat, nemusí pomôcť ani očkovanie. A ísť do preplnenej nemocnice……???

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *