Nová vakcína Sputnik Light zjednoduší aplikáciu

V Saudskej Arábii a Ruskej federácii začali dnes klinické skúšky novej vakcíny označenej pracovne „Sputnik Light“, informuje portál Finančné noviny. 

Klinické skúšky prebehnú v skupine 6 000 účastníkov, z ktorej polovica bude zo Saudskej Arábie a druhá polovica z Ruskej federácie. Ako sa uvádza v správe Finančných novín, hlavným účelom novej vakcíny je eliminovať nutnosť podania druhej dávky, čím sa výrazne zjednoduší proces očkovania populácie. Správa ďalej tvrdí, že nová vakcína Sputnik Light vytvorí po jedinom očkovaní imunitu za jeden týždeň, maximum ochrany dosiahne za štyri týždne.  

Obrázok od: stokpic z PixabayPridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

V zmysle § 8 ods. 5 písm. b/ zákona č. 147/2001 Z.z. o reklame potvrdzujem, že som osoba oprávnená predpisovať lieky a osoba oprávnená vydávať lieky - odborník.

Potvrdzujem, že som si vedomý/á rizík a právnych následkov, ktorým sa vystavujem po vstupe do elektronického rozhrania Lekárskych novín, určených výhradne pre lekárov a iných medicínskych odborníkov.

Vyjadrujem súhlas so spracovaním mojich osobných údajov v zmysle §11 zákona č. 122/2013 Z.z. o ochrane osobných údajov v znení neskorších predpisov.