O ivermektín v Česku nie je záujem

Kým u nás ivermektín vyvoláva vášnivé debaty, tak v Česku o neho záujem nie je. Slovensko je prvou krajinou Európskej únie, kde bol vydaný súhlas s liečbou Covidu-19 ivermektínom.

V Česku o ňu, podľa slov  premiéra Andreja Babiša, zatiaľ  záujem nie je. Ivermektín priamo v Česku  zakázaný nieje a  lekár ho môže predpísať ako neregistrovaný liek a nechať si ho objednať v distribúcii. Minister zdravotníctva Jan Blatný ho ale na liečbu Covidu-19 neodporúča.

Český ústav na kontrolu liečiv odkladá vydanie stanoviska k ivermektínu s odkazom na absenciu kompetentných štúdií. Celému procesu schvaľovania lieku by mohla napomôcť nadácie Billa a Melindy Gatesovcov, ktorí sa rozhodli financovať jednu z kľúčových štúdií.

Zdroj: Novinky

Foto: Julius Silver z PixabayPridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

V zmysle § 8 ods. 5 písm. b/ zákona č. 147/2001 Z.z. o reklame potvrdzujem, že som osoba oprávnená predpisovať lieky a osoba oprávnená vydávať lieky - odborník.

Potvrdzujem, že som si vedomý/á rizík a právnych následkov, ktorým sa vystavujem po vstupe do elektronického rozhrania Lekárskych novín, určených výhradne pre lekárov a iných medicínskych odborníkov.

Vyjadrujem súhlas so spracovaním mojich osobných údajov v zmysle §11 zákona č. 122/2013 Z.z. o ochrane osobných údajov v znení neskorších predpisov.