Podnikanie v čase korony

Zavreli vám stánok s občerstvením? A čo tak otvoriť si mobilné odberové miesto (MOM)? Slovensko sa rozhodlo, že koronavírus porazí testovaním a tomu zrejme bude zodpovedať aj alokácia finančných zdrojov. Pokiaľ pre mestá a obce bola prevádzka drahá a pomerne zložitá, tak pre súkromných prevádzkovateľov MOM sa zdá, že ide o zaujímavý biznis. 

Pokiaľ sa rozhodnete, že si otvoríte svoje MOM napríklad v exteriéri, tak vám bude vyplatená jednorazová platba vo výške 1 118,87 EUR za materiálno technické zabezpečenie vybavenia mobilného odberového miesta. To je však iba úvod. Za každý bežný pracovný deň v ktorom budete vykonávať diagnostiku svojich spoluobčanov zinkasujete od štátu, teda od nás všetkých, 871,05 Eur. Ak nebudete leniví počas víkendu či štátneho sviatku, tak vám Ministerstvo zdravotníctva prihrá  ďalších 1295,35 Eur za každý takýto odpracovaný deň.

V prípade, ak budete mimoriadne usilovní (alebo dobre umiestnení), a podarí sa vám prekonať  dohodnutý rámec 250 diagnostických vyšetrení za deň, tak vám vznikne nárok na čiastku 2,50 Eur za každé vyšetrenie navyše.

Ak sa Slovensko stalo svetovým šampiónom v počte mŕtvych na 100 000 obyvateľov, tak sa zrejme plošné testovanie nestalo atómovou bombou, ktorá nám svojou explóziou po celom území nášho štátu pomohla vybŕdnuť z tejto tragickej situácie. Dokonca je možné, že plošné testovanie spôsobilo pravý opak. Mnohí slovenskí občania, či odborná verejnosť sa teda oprávnene pýtajú: Je toto zaťažujúce trvalé plošné testovanie cestou, ako poraziť Covid-19? 

Na druhej strane, jedno je však isté, plošné testovanie praje biznisu a preto vám prinášame podmienky pre zriadenie vášho vlastného mobilného odberového miesta: Verejný návrh na uzatvorenie zmluvy o spolupráci pri zriaďovaní a prevádzkovaní mobilných odberových miest na území Slovenskej republiky na diagnostiku infekčného respiračného ochorenia COVID-19 prostredníctvom antigénového testu

Foto: Capri23auto z Pixabay



Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

V zmysle § 8 ods. 5 písm. b/ zákona č. 147/2001 Z.z. o reklame potvrdzujem, že som osoba oprávnená predpisovať lieky a osoba oprávnená vydávať lieky - odborník.

Potvrdzujem, že som si vedomý/á rizík a právnych následkov, ktorým sa vystavujem po vstupe do elektronického rozhrania Lekárskych novín, určených výhradne pre lekárov a iných medicínskych odborníkov.

Vyjadrujem súhlas so spracovaním mojich osobných údajov v zmysle §11 zákona č. 122/2013 Z.z. o ochrane osobných údajov v znení neskorších predpisov.