Fakultnú nemocnica s poliklinikou J. A. Reimana v Prešove nemá od marca kto upratovať.
Prešovský Korzár dnes informuje, že nový riaditeľ FNsP J.A. Reimana v Prešove Ľubomír Šarník sa rozhodol nepodpísať zmluvu s firmou, ktorá vyhrala verejnú obchodnú súťaž a nemocnicu upratuje bezmála tridsať rokov. Denník ďalej uvádza, že vedenie nemocnice nemalo plán B a v čase vrcholiacej pandémie Covid19 poverilo upratovaním nemocnice samotné sestry a ostatný personál.
Riaditeľ Ľubomír Šarník, údajne chránenec ministra zdravotníctva Mareka Krajčího, ktorý bol vymenovaný tesne pred Vianocami potvrdil ukončenie predmetnej zmluvy s odôvodnením, že nemocnica dokáže upratovať vo vlastnej réžii lacnejšie.
Situáciu budeme ďalej monitorovať. Pokúsime sa kontaktovať riaditeľa nemocnice, aby vysvetlil bližšie svoje zámery a metódy.
foto: FNsP Prešov
- Po covide na Madagaskare
- Vlani darovalo v levickej nemocnici krv takmer 2100 darcov
- Skalická nemocnica zavádza terapiu rázovou vlnou
- DEFORMITY TVÁRE SA DAJÚ ZMENIŤ Pomôcť môžu tzv. ORTOGNÁTNE OPERÁCIE
- Rozvoj prevencie v školách a v školských zariadeniach
- Univerzita Komenského predala patent, ktorý pomôže riešiť neplodnosť