WHO: Covid19 – po siedmych týždňoch nárast pozitívne diagnostikovaných

Svetová zdravotnícka organizácia v pondelok uviedla, že počet prípadov u ktorých bol diagnostikovaný koronavírus, minulý týždeň po prvý raz za sedem týždňov vzrástol.

Generálny riaditeľ WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus uviedol, že nárast prípadov je „sklamaním, ale nie prekvapením“, a vyzval krajiny, aby nezmierňovali opatrenia v boji proti tejto chorobe. Bolo príliš skoro na to, aby sa krajiny spoliehali iba na vakcinačné programy a upustili od ďalších opatrení. Ghebreyesus ďalej povedal: „Ak sa krajiny spoliehajú výlučne na vakcíny, robia chybu. Základné opatrenia v oblasti verejného zdravia zostávajú kľúčové.

Ghebreyesus tiež informoval, že Ghana a Pobrežie Slonoviny sa v pondelok stali prvými krajinami, ktoré začali očkovať ľudí v rámci iniciatívy COVAX (medzinárodný program poskytujúci vakcíny pre krajiny chudobné a krajiny so stredným príjmom). Kritizoval tiež bohaté krajiny za hromadenie dávok očkovacích látok a uviedol, že je v záujme všetkých, aby po celom svete boli zraniteľní ľudia chránení.

Zdroj: REUTERS
Obrázok od Miguel Á. Padriñán z PixabayPridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *