Babiš nebude na ivermektíne šetriť

Aj keď doteraz nebol Ivermektín v Čechách v popredí v boji s koronavírusom, do Fakultnej nemocnice  sv. Anny v Brne dorazilo 10 tisíc balení lieku s ivermektínom pre 20 tisíc pacientov.

Nemocnica Sv. Anny v Brne bola doteraz údajne jediná nemocnica, ktorá v Čechách využila ivermektín pri liečbe pacientov na Covid 19. V novembri minulého roku vyskúšali ivermektín u tridsiatich pacientov s ochorením COVID-19. Diskutované antivirotikum podali pacientom s ťažším priebehom ochorenia. „Zatiaľ sa jedná o malý počet pacientov na to, aby sme mohli robiť ucelené závery. Avšak tolerancia liečby bola veľmi dobrá, nežiaduce účinky minimálne, zdravotný stav veľkej väčšiny pacientov sa po užívaní ivermektínu a v spojení s ďalšou liečbou podarilo zlepšiť natoľko, že mohli byť prepustení domov,“ uviedol primár I. internej kardioangiologické kliniky FNUSA a LF MU MUDr. Michal Rezek.

Aj keď  Ivermektín zatiaľ nie je v Českej republike registrovaný, premiér Andrej Babiš už skôr povedal, že na týchto liekoch nebude šetriť.

Zdroj: iDnesPridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *