Konzílium odborníkov varuje pred dovolenkami v zahraničí

Členovia konzília dôrazne neodporúčajú cestovať na exotické dovolenky.

Za mesiace február a marec (do 5.3. 2021) bolo na Slovensko importovaných 35 SARS CoV2 pozitívnych prípadov z týchto dovolenkových destinácií: Egypt 16, Tanzánia 9, Maldivy 6, Kolumbia 1, Spojené arabské emiráty 1, Saudská Arábia 1, Alžírsko 1. (zdroj: EPIS). Počet osôb, ktorí sa infikujú na dovolenkách stále rastie, čím sa zvyšuje riziko zavlečenia nových nebezpečných mutácií na Slovensko.

Pripomíname všetkým, ktorí sa vrátili z exotických destinácii povinnosť zaregistrovať sa najneskôrbezprostredne pri vstupe na Slovensko v aplikácii „eHranica“, zostať 14 dní po príchode v karanténe a najskôr ôsmy deň sa dať otestovať PCR testom.

Osoby vstupujúce na Slovensko leteckou dopravou sú zároveň povinné vyplniť elektronický formulár na vyhľadanie cestujúceho v súvislosti s ochranou verejného zdravia, ktorý je zverejnený na https://www.mindop.sk/covid/.

Ochránite tak svoje rodiny, svojich spolupracovníkov, okolie a zabránite rozšíreniu nákazy!


Viac: VYHLÁŠKA Úradu verejného zdravotníctva Slovenskej republiky, ktorou sa nariaďujú opatrenia pri ohrození verejného zdravia ku karanténnym povinnostiam osôb po vstupe na územie Slovenskej republiky zo dňa 12. februára 2021


Zdroj: Konzílium odborníkov

Foto: Julius Silver z PixabayPridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *