Bánovská nemocnica obnovila činnosť oddelenia dlhodobo chorých

Nemocnica AGEL Bánovce od 8. marca 2021 obnovila poskytovanie zdravotnej starostlivosti na Oddelení dlhodobo chorých. To bolo z dôvodu vysokého počtu covid pozitívnych zamestnancov a nedostatku zdravotníkov, ktorí by sa o pacientov mohli starať, dočasne zatvorené od 1. februára. Od včera teda oddelenie funguje v plnom režime a už prijíma pacientov, ktorí si vyžadujú dlhodobú následnú zdravotnú starostlivosť. Ide o necovidových pacientov.

,,Kritickú situáciu v nemocnici sa nám podarilo zvládnuť, viacero našich kolegov a predovšetkým sestier sa vrátilo z povinnej karantény po prekonaní ochorenia covid-19. Hoci nie sú k dispozícii ani zďaleka všetci, chod Oddelenia dlhodobo chorých už vieme zabezpečiť,“ vysvetľuje riaditeľka Nemocnice AGEL Bánovce MUDr. Mina Bobocká. K aktuálnemu zlepšeniu stavu zamestnancov prispelo aj ich očkovanie. K dnešnému dňu má nemocnica zaočkovaných už 70 % svojich kolegov.

Hoci nemocnica sa aktuálne stará o 18 pacientov s koronavírusom na reprofilizovanom covid oddelení, ostatní necovidoví pacienti a ich príbuzní sa nemusia báť nákazy. V nemocnici máme prijaté prísne protiepidemické opatrenia, a to od triáže až po hospitalizáciu. Pri prijatí do nemocnice pacient absolvuje antigénový test. Covidoví a necovidoví pacienti sú prísne oddelení, rovnako máme prísne oddelený aj náš personál, ktorý pracuje na covidovom a ostatných oddeleniach. Samozrejmosťou je používanie ochranných osobných pomôcok a dôslednej dezinfekcie.  

Zdroj: AGEL SK, TS
Obrázok: AGEL SKPridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *