Nemci by uprednostnili všeobecných lekárov pri testovaní

Vzhľadom na situáciu okolo povinného testovania na Slovensku priniesol nemecký lekársky časopis Deutsches Ärzteblat zaujímavé výsledky prieskumu.

Prieskum zistil, že tretina nemeckej populácie by sa obrátila na všeobecných lekárov so žiadosťou o vykonanie bezplatného rýchleho testu na Covid 19, presnejšie 32,8 percenta. 25 percent opýtaných by sa obrátilo na lekáreň a vykonalo samotest a iba 12,1 percenta by sa obrátilo na testovacie centrum. Výskum ďalej zistil, že 22,3 percenta Nemcov by sa vôbec nedalo testovať.

Z hľadiska vekovej štruktúry, informuje Ärzteblatt, by uprednostnilo všeobecného lekára 37 percent vo veku 18 až 29 rokov a 46 percent občanov vo veku nad 46 percent, v rozmedzí 50 až 64 rokov je to 31,1 percenta.

Samotestovaniu, návšteve lekárne, by dalo prednosť najviac ľudí z vekovej  skupiny 30 až 39 rokov, a to presne 33,1 percenta z nich, uvádzajú výsledky nemeckého výskumu. ( Pozn. redakcie: v Nemecku nie je testovanie povinné a v súčasnosti oň podľa vyjadrení zástupcov Nemeckého zväzu všeobecných lekárov nie je výrazný záujem.)

Zdroj: Deutsches Ärzteblat

Foto: Pixabay                        Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *