Iveta Lazorová: Krajčího odchod nie je dobrou správou

„Žiadny minister doteraz nemal takú ťažkú pozíciu a nikdy doteraz sme nezažili pandémiu takých rozmerov, takže pôsobenie ministra zdravotníctva Mareka Krajčího bolo veľmi sťažené a náročné,“ tieto slová povedala dnes prezidentka Slovenskej komory sestier a pôrodných asistentiek (SK SaPA) Iveta Lazorová pre TASR a dodala, že odchod ministra po roku nie je dobrou správou.

Správa ďalej uvádza, že Iveta Lazorová neupiera odchádzajúcemu ministrovi Marekovi Krajčímu snahu o niekoľko zásadných zmien v rezorte. Krajčího pôsobenie považuje za prínosné z pohľadu snahy dosadiť na kľúčové pozície napríklad vo Všeobecnej zdravotnej poisťovni, Národnom centre zdravotníckych informácií či na pozície riaditeľov nemocníc nových ľudí, čo by malo priniesť zmenu spôsobu riadenia.

Ako sa ďalej uvádza v správe, prezidentka SK SaPA dodala, že Krajčího odchod bude mať zmysel iba vtedy, ak po ňom príde minister, ktorý bude mať dostatok podpory, odvahy a sily presadiť sa v konfrontácii s premiérom, či ostatnými členmi vlády.

Zdroj: TASR

Foto: Slovenská komora sestier a pôrodných asistentiek (sksapa.sk)Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *