ZAP: Nemiestne a dehonestujúce odôvodnenie predĺženia núdzového stavu

Zväzu ambulantných poskytovateľov sa nepáči odôvodnenie predĺženia núdzového stavu na ďalších 40 dní zastupujúceho ministra zdravotníctva Eduarda Hegera. Za nemiestne a dehonestujúce považujú vyjadrenie, že núdzový stav potrebujeme preto, aby si unavení lekári nebrali dovolenky.

Prezidentka ZAP Zuzana Dolinková k situácii uviedla: ,,Sme presvedčení, že odôvodnenie trvania núdzového stavu týmto faktom nie je vhodným komunikačným kanálom voči tým, len vďaka ktorým naše zdravotníctvo napriek mnohým chybám v riadení štátu ešte stále funguje.

Napriek nepochopiteľnému vyjadreniu ministra Hegera zdravotníci stále sú a budú na svojom mieste pri pacientovi. Lekári a celý zdravotnícky personál sú prirodzene zničení, avšak bez ohľadu na to, či je alebo nie je vyhlásený núdzový stav neodišli a neodchádzajú, pretože vedia, kde je ich miesto. Vo vzťahu k ambulantným lekárom to napokon preukázali aj nedôvodné policajné kontroly v Košickom kraji spred dvoch týždňov. Je veľmi potrebné, aby si vrcholoví predstavitelia krajiny v čase tejto krízovej situácie konečne uvedomili, že práve komunikácia je dnes dôležitá viac ako inokedy a jej forma môže výrazne ovplyvniť náladu v spoločnosti, vrátane nastavenia dôvery medzi pacientom a lekárom“.

Zdroj: Zväz ambulantných poskytovateľov – ZAP

Foto: Sathish kumar Periyasamy z PixabayPridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *