Stále viac mladých ľudí má pocit úzkosti alebo depresívnu poruchu

Podľa štúdie americkej vlády zverejnenej v piatok za posledných šesť mesiacov narástol v USA počet mladých ľudí, ktorí majú pocit úzkosti alebo depresie a klesol počet tých, ktorý uviedli, že dostali potrebnú pomoc. 

Percento dospelých do 30 rokov s nedávnymi príznakmi úzkosti alebo depresívnej poruchy významne vzrástlo asi päť mesiacov po tom, čo USA začali COVID-19 riešiť aj pomocou lockdownov a zaznamenali nárast úmrtí na rýchlo sa šíriaci vírus. V období od augusta 2020 do februára 2021 sa tieto percenta zvýšila z 36 % na 42 %.  Rovnako narástol aj podiel ľudí, ktorí uviedli, že potrebujú pomoc v oblasti duševného zdravia, ale nedostali ju. Štúdia naznačuje, že zaznamenaný nárast symptómov úzkosti alebo depresívnej poruchy zodpovedá týždennému počtu hlásených prípadov COVID-19.

Zistenia sú založené na prieskume, ktorý uskutočnili americké Centers for Disease Control and Prevention (CDC) a Census Bureau za účelom monitorovania zmien stavu duševného zdravia a prístupu k starostlivosti počas pandémie.

Zdroj: REUTERS

Foto: Ryan McGuire z PixabayPridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *