Podľa štúdie americkej vlády zverejnenej v piatok za posledných šesť mesiacov narástol v USA počet mladých ľudí, ktorí majú pocit úzkosti alebo depresie a klesol počet tých, ktorý uviedli, že dostali potrebnú pomoc.
Percento dospelých do 30 rokov s nedávnymi príznakmi úzkosti alebo depresívnej poruchy významne vzrástlo asi päť mesiacov po tom, čo USA začali COVID-19 riešiť aj pomocou lockdownov a zaznamenali nárast úmrtí na rýchlo sa šíriaci vírus. V období od augusta 2020 do februára 2021 sa tieto percenta zvýšila z 36 % na 42 %. Rovnako narástol aj podiel ľudí, ktorí uviedli, že potrebujú pomoc v oblasti duševného zdravia, ale nedostali ju. Štúdia naznačuje, že zaznamenaný nárast symptómov úzkosti alebo depresívnej poruchy zodpovedá týždennému počtu hlásených prípadov COVID-19.
Zistenia sú založené na prieskume, ktorý uskutočnili americké Centers for Disease Control and Prevention (CDC) a Census Bureau za účelom monitorovania zmien stavu duševného zdravia a prístupu k starostlivosti počas pandémie.
Zdroj: REUTERS
Foto: Ryan McGuire z Pixabay
- ŠÚKL informuje o minimalizácii závažných vedľajších účinkov pri liekoch obsahujúcich pseudoefedrín
- Skupina AGEL SK má novú hovorkyňu
- MIKULÁŠSKA KVAPKA KRVI
- Slovensko odmietlo skrátenie obdobia pripomienkovania Medzinárodných zdravotných predpisov
- Do výbavy bánovskej nemocnice pribudol nanoartroskop: Moderná metóda prispeje k výraznému zrýchleniu diagnostického procesu
- Novinka, ktorá výrazne redukuje odber krvi u novorodencov