SLK vyzýva pred Veľkou nocou: NEPOKAZME SI TO!

Slovenská lekárska komora chápe rozhodnutie vlády umožniť počas nadchádzajúcich veľkonočných sviatkov individuálne návštevy kostolov. Ale tým aj možnosť verejných zhromaždení, čo môže spôsobiť zhoršenie pandemickej situácie.

Vieme, že po roku pandémie sú unavení nielen zdravotníci, ale fyzicky a duševne sú vyčerpaní aj občania. Rozumieme tomu, že práve duchovná opora je v súčasnosti to, čo mnohí – nielen veriaci – potrebujú. Všetci túžime prežiť konečne také sviatky, na aké sme boli vždy zvyknutí, alebo sa k nim aspoň trochu priblížiť. Posledné čísla infikovaných či hospitalizovaných pacientov naznačujú čiastočné zlepšenie pandemickej situácie. Je to nádej, kvôli ktorej však nesmieme zabúdať na to, čo sa v našich nemocniciach dialo za posledné mesiace.

Ešte zďaleka nemáme vyhraté. Musíme myslieť na to, čím sme si všetci prešli za posledný rok a mali by sme na to myslieť práve teraz počas veľkonočných sviatkov a štyroch voľných dní. Treba prihliadnuť aj na zhoršujúcu sa situáciu v okolitých krajinách.

Slovenská lekárska komora preto vyzýva všetkých občanov, aby počas prichádzajúcich sviatkov naďalej dôsledne dodržiavali nastavené protipandemické opatrenia, nezhromažďovali sa, boli disciplinovaní a ohľaduplní. Sme presvedčení, že ak sa všetci budeme správať zodpovedne a vydržíme, odmenou nám bude postupné uvoľnenie opatrení a skorý návrat k nášmu „starému“ životu. Sme len na začiatku cesty k zlepšeniu, preto si to nepokazme!

Vaša zodpovednosť v týchto dňoch je práve to, čím môžete najviac pomôcť nám zdravotníkom.

Slovenská lekárska komora, 1.4.2021

Foto: suju-foto z Pixabay