Od 19. apríla 2021 sa môžu vrátiť k prezenčnej forme výučby aj žiaci ôsmych a deviatych ročníkov zo základných škôl mimo čiernych okresov

Návrat k prezenčnej výučbe je možný vďaka zlepšeniu epidemiologickej situácie v krajine, preočkovanosti zamestnancov škôl či kvalitným pravidlám Covid semafor pre školy v čase pandémie.

AKO TO BUDE VYZERAŤ

Od 19. apríla 2021 sa môžu vrátiť k prezenčnej forme výučby aj žiaci ôsmych a deviatych ročníkov zo základných škôl mimo čiernych okresov. Otvorené budú aj naďalej MŠ, prvý stupeň ZŠ, špeciálne školy, stredné zdravotnícke školy, posledné ročníky SŠ, poradenské centrá a ZUŠ pre individuálnu výučbu.

Od 26. apríla sa celé školstvo prepne do „regionálneho Covid automatu“. V okresoch s priaznivou epidemiologickou situáciou tak bude možné otvoriť školy a školské zariadenia pre ďalšie kategórie detí a žiakov.

KDE NÁJDETE INFORMÁCIE, MANUÁLY, USMERNENIA

Návrat do škôl s účinnosťou od 12. apríla 2021 https://www.minedu.sk/navrat-do-skol-2021-s-ucinnostou…/

Návrat do škôl s účinnosťou od 19. apríla 2021 https://www.minedu.sk/navrat-do-skol-2021-s-ucinnostou…/

Dôležité: Farbu okresov vyhlasuje Ministerstvo zdravotníctva SR každý utorok. Vždy v stredu preto zverejníme interaktívnu mapu aj na webe ministerstva školstva. Pre čo najlepšiu informovanosť pracujeme aj na verzii mobilnej aplikácie.

Zdroj: MŠ SR, TS

Foto: MŠ SR, TSPridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *