Česko nepovolilo stretnutia viac ako dvoch osôb

V Česku sa v pondelok skončil núdzový stav vyhlásený vlani 5. októbra v súvislosti s pandémiou koronavírusu. Prestal tak platiť aj zákaz cestovania medzi okresmi, ako aj zákaz nočného vychádzania.

Otvárajú sa napríklad vonkajšie priestory zoologických a botanických záhrad, obchody s detským tovarom, papiernictvá či farmárske trhy. Približne polovica detí prvého stupňa základných škôl sa v pondelok vrátila do škôl. Výučba bude rotačná. Triedy sa budú pravidelne striedať na prezenčnom a dištančnom vyučovaní. Materské školy sa otvárajú len pre najstaršie deti  a na stredných školách sa obnoví praktická výučba. Súčasťou otvorenia škôl je i pravidelné testovanie na koronavírus.

Opatrenie ministerstva zdravotníctva zakazuje stretávanie viac ako dvoch ľudí, a to vonku i vo vnútri. Skupina viacerých ľudí môže byť spolu len v prípade, keď sú to osoby z jednej domácnosti. Mierne sa naopak rozvolnia pravidlá pre šport, vonku môže byť až šesť dvojčlenných skupín. Pohrebov a svadieb se môže zúčastniť až 15 ľudí.

Zdroj: iDnes.cz/Teraz.sk/Novinky.cz 

Foto: Pixabay
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *