J. B. Cigániková: Nájdenie jedného pozitívneho nás stojí 3 438 eur

Na svojom profile na sociálnej sieti vyzvala dnes k zmene testovacej stratégie aj predsedníčka výboru NR SR pre zdravotníctvo Jana Bittó Cigániková, ktorá konštatovala, že počas víkendu bolo na Slovensku realizovaných prostredníctvom štátom financovaného Ag testovania 909 187 testov, z ktorých vyšlo 2 644 ako pozitívnych. „Ak vykonanie jedného testu stojí štát 10 eur, minuli sme za tieto dva dni viac ako 9 000 000 eur,“ tvrdí Cigániková a pokračuje „Nájdenie jedného jediného pozitívneho človeka nás teda vychádza na 3 438 eur a to ešte neberieme do úvahy, že pri pozitivite 0,29 % testov zásadne vstupujú do hry chybovosť testov a falošná pozitivita.“.

Podľa predsedníčky výboru by bolo správne upustiť od povinného celoplošného testovania a sústrediť sa na testovanie vo fabrikách a upriamiť našu pozornosť na lepšiu starostlivosť o pozitívnych a chorých občanov.  

Predseda vlády SR Eduard Heger a minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský už minulý týždeň avizovali zmenu štátnej testovacej stratégie.

Zdroj: FCB/Redakcia

Foto: FCB
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *