MZ SR má nového štátneho tajomníka a generálneho tajomníka služobného úradu

Vláda SR dnes vymenovala do funkcie nového štátneho tajomníka a generálneho tajomníka rezortu zdravotníctva. Novým štátnym tajomníkom je MUDr. Kamil Száz, ktorý pôsobil ako lekár urgentného príjmu v Národnom ústave detských chorôb v Bratislave. Generálnym tajomníkom ministerstva zdravotníctva sa stal Ing. Peter Ferjančík, ktorý na ministerstve zdravotníctva doteraz riadil Sekciu európskych programov a projektov.

Kamil Száz strieda na pozícii Petra Stachuru, Peter Ferjančík Davida Hlubockého. „Ďakujem obom pánom za spoluprácu a želám im všetko dobré v ďalšom profesionálnom pôsobení,“ poďakoval minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský. 

Nový štátny tajomník Kamil Száz prichádza z Národného ústavu detských chorôb, skúsenosti má z oblasti urgentnej medicíny, pediatrie, má manažérske zručnosti z ďalších pozícii a školenia aj z oblasti komunikácie, marketingu či krízového riadenia.

Generálny tajomník služobného úradu Peter Ferjančík pracuje 17 rokov v oblasti štátnej správy, zdravotníctva, finančného manažmentu, projektového riadenia, krízového manažmentu rozpočtovania či riadenia ľudských zdrojov.

„Som rád, že páni prijali moju ponuku a spoločne budeme pracovať pre systematické zlepšovanie zdravotníctva tak pre pacientov ako aj pre lekárov, sestry a ďalších zdravotníckych pracovníkov. Reštart nášho zdravotníctva znamená, že sa dajú do pohybu reformy a investície a pánov vítam vo svojom tíme,“ uzavrel šéf rezortu zdravotníctva V. Lengvarský.

Zdroj: MZ SR, TS
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *