Slovensko sa od pondelka 3. mája nachádza v červeno-bordovej fáze

Epidemiologická situácia sa na Slovensku vďaka spoločnej zodpovednosti zlepšuje. Ponúkame Vám prehľad praktických zmien, ktoré platia od budúceho týždňa v 10tich bordových okresoch a v 69 červených okresoch.

ZÁKAZ VYCHÁDZANIA

Doma treba byť do 21.00 h. Pravidlo platí pre celú krajinu rovnako.

REŠTAURÁCIE

Terasy či fitnescentrá sú otvorené v zmysle rovnakých pravidiel ako sa prijali minulý týždeň.

NÁVŠTEVY

Platia aktuálne pravidlá, povolili sa navyše návštevy vo väzniciach.

TESTOVANIE

Testovanie na ochorenie COVID-19 v zmysle platného COVID-automatu sa nevzťahuje na osoby, ktoré sú minimálne 14 dní po očkovaní druhou dávkou mRNA vakcíny (Pfizer&Biontech, Moderna) alebo 4 týždne po očkovaní prvou dávkou vektorovej vakcíny (Astra Zeneca). Povinnosť testovania v zmysle platného COVID-automatu sa takisto nevzťahuje na ľudí, ktorí boli očkovaní či už mRNA alebo vektorovou vakcínou a uplynulo 14 dní po 1. dávke očkovania a ak táto osoba prekonala za posledných 180 dní ochorenie COVID-19.

POVOLENÉ PREVÁDZKY

Prosíme verejnosť, aby naďalej dodržiavala stanovené opatrenia – 1 osoba na 15 metrov štvorcových a všetky protiepidemické opatrenia ako nosenie respirátora v interiéry, dôkladná hygiena rúk či predpísané rozostupy.

Ako budeme zodpovední dnes, toľko životov zachránime.

AKTUÁLNE ČÍSLA

Celkový počet zaočkovaných osôb prvou dávkou vakcíny je 1 046 119 za predchádzajúci deň pribudlo 5 068 zaočkovaných. Druhú dávku vakcíny už dostalo 466 326 ľudí, uplynulý deň sa ňou zaočkovalo 13 910 ľudí.

Situácia v nemocniciach sa naďalej mierne zlepšuje. V nemocniciach je hospitalizovaných 1 441 pacientov, z nich potvrdené ochorenie má 1 302 ľudí. Na JIS je 134 pacientov, podporu umelej pľúcnej ventilácie potrebuje 193 osôb.

Na Slovensku za uplynulý deň pribudlo 564 pozitívne testovaných ľudí formou PCR testov a 524 pozitívne testovaných antigénovými testami.

Zdroj: MZ SR, TS
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *