Očkovanie otvorené pre všetkých už od 16 rokov

Minister školstva Branislav Gröhling dnes na sociálnej sieti informoval.

„Na očkovanie Pfizerom a Modernou sa môžu hlásiť všetci už od 16 a od 18 rokov. Doteraz platila hranica 35 rokov. Podporujem tento krok ministra Lengvarského a veľmi ma teší, že jeho rezort umožnil očkovanie aj pre nižšie ročníky.

Už sa nám podarilo zaočkovať značnú časť učiteľov, teraz majú možnosť očkovanie využiť ďalší učitelia a zamestnanci škôl, ako aj niektorí študenti a žiaci. Aj takto budeme môcť na školách vytvoriť bezpečné prostredie a zabezpečiť ich kontinuálne fungovanie.

Očkovaním si prechádzame všetci už od detstva, vďaka čomu netrpíme chorobami ako osýpky, záškrt či tetanus. Toto je podobný prípad. Práve vďaka očkovaniu na Covid sa postupne môžu uvoľňovať opatrenia, môžeme sa vrátiť do bežného života, do školy, medzi priateľov, rodinu a známych. Vďaka očkovaniu dnes bezpečnejšie fungujú školy, pracoviská, počet hospitalizovaných klesol a situácia v jednotlivých regiónoch sa stále zlepšuje.

Určite odporúčam každému túto možnosť využiť, povzbuďte svoje okolie a zoberte na očkovanie aj svojich blízkych. Tak ako už 1,5 milióna Slovákov, aj ja mám toto očkovanie za sebou. Pre mňa je očkovanie cesta k normálnemu životu, k bezpečne fungujúcim rodinám, školám aj pracoviskám.“

Zdroj, foto: FBPridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *