Nemocnica AGEL Košice-Šaca pripravuje pre budúce mamičky novinku

Čo je potrebné vedieť o dojčení po pôrode a ako sa starať o novorodenca? Vďaka plánovaným edukačným stretnutiam budú mať budúce mamičky odpovede na všetky otázky. Cieľovou skupinou sú ženy, ktoré plánujú rodiť práve v Nemocnici AGEL Košice-Šaca.

Narodenie bábätka, najkrajšie obdobie života ženy, sprevádza množstvo otázok, na ktoré myslia aj v šačianskom zdravotníckom zariadení. V Nemocnici AGEL Košice-Šaca sa totiž rozhodli organizovať edukačné stretnutia. „Teší nás, že radosť mamičiek môžeme prežívať spolu s nimi počas pobytu na našom oddelení. Aby boli pripravené zvládnuť starostlivosť o dieťa, ponúkame im možnosť zúčastniť sa edukačných stretnutí s názvom: Porozprávajme sa o dojčení a starostlivosti o novorodenca, na ktorých budú mať možnosť dozvedieť sa nielen to, ako sa pripraviť na starostlivosť o bábätko či dojčenie po pôrode, ale aj oveľa viac,“ vyjadrila sa vedúca sestra novorodeneckého oddelenia PhDr. Ľubomíra Karoľová, ktorá ďalej priblížila, že začiatok je predbežne naplánovaný na 23. 6. 2021 a ďalšia realizácia pripadne na pondelky, stredy a piatky v čase od 11.00 – 12.00 hod. Stretnutie v malých skupinkách sa uskutoční v návštevnej miestnosti oddelenia šestonedelia pod záštitou vedúcej a laktačnej sestry.

Nemocnica AGEL Košice-Šaca patrí medzi tie zdravotnícke zariadenia, ktoré budúce mamičky s obľubou vyhľadávajú, o čom svedčia aj štatistiky. Na Novorodeneckom oddelení sa do 31. 5. 2021 starali od začiatku roka o 858 bábätiek. V roku 2020 to bolo celkovo 1830 bábätiek, z ktorých bolo 905 chlapcov a 925 dievčat, pričom hneď dvojnásobnú radosť mali mamičky až 12 dvojčiat. V porovnaní so staršími údajmi z roku 2019 to teda znamená nárast, keďže vtedy mali na novorodeneckom oddelení o 13 bábätiek menej, čiže 1817 (938 chlapcov a 879 dievčat), dvojčatá sa narodili v 20 prípadoch.

Zdroj, foto: AGEL.SK, TSPridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *