Lekári sa majú zaočkovať, alebo si nájsť iné miesto

Lekárske noviny informovali v správe „Nemocnica sa chystá vyhodiť nezaočkovaných zamestnancov“ o probléme,  ktorému čelia zamestnanci súkromnej Metodistickej nemocnice v Houstone, ktorí sa odmietli zaočkovať proti Covid-19.

Viac ako sto zamestnancov podalo na nemocnicu žalobu s odkazom na Norimberský kódex, ktorý zakazuje vedecké experimenty na ľuďoch bez ich súhlasu. Zamestnanci, ktorí podali žalobu, tvrdili, že vakcíny proti Covid-19 používané v USA sú „experimentálne a nebezpečné“ a že by bolo „nesprávné“  keby ich pracovný pomer bol ukončený na základe toho, že sa odmietajú dať zaočkovať.

Okresní sudca Lynn Hughes označil analógiu s holokaustom za „trestuhodnú“ a žalobu zamietol. „Metodistická nemocnica sa snaží robiť svoju prácu a zachraňovať životy bez toho, aby im dala … Covid-19“, napísal Lynn Hughes k zamietnutiu žaloby. Podľa sudcu sa zamestnanci môžu slobodne rozhodnúť, či sa dajú, alebo nedajú zaočkovať, ale ak sa rozhodnú nedať očkovať, budú proste musieť pracovať niekde inde.  

Zdroj: CNN

Foto: Falkenpost z PixabayPridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *