UNLP Košice pokračuje v spolupráci s UNION zdravotná poisťovňa, a. s.

Univerzitná nemocnica L. Pasteura Košice pokračuje v bezproblémovej spolupráci so zdravotnou poisťovňou Union. Obe spoločnosti uzavreli dodatok, ktorý predĺžil platnosť pôvodnej zmluvy od 1. júla 2021. „Uzavreli sme dohodu, ktorá je obojstranne výhodná. Budeme pokračovať v spolupráci s adekvátnym finančným ohodnotením zdravotnej starostlivosti, ktorú naša nemocnica poskytuje pacientom,“ uviedol generálny riaditeľ UNLP Košice MUDr. Ján Slávik, MBA.

V prospech pacientov Navýšenie platieb, ktoré UNLP získa pri poskytovaní kvalitnej zdravotnej starostlivosti, pomôže zlepšiť situáciu v nemocnici. Je to v prvom rade dobrá správa pre našich pacientov, ktorí sú zároveň poistencami Union zdravotnej poisťovne. Vďaka lepším podmienkam budeme vedieť zlepšiť pracovné podmienky zdravotníkov, aj skvalitniť poskytovanú zdravotnú starostlivosť. Ročné zastúpenie poistencov Unionu v UNLP nie je zanedbateľné, je to viac než 11%,“ doplnil generálny riaditeľ.

Možnosti zlepšiť finančnú situáciu UNLP a zároveň finančné krytie zo strany poisťovne Union sa venoval od začiatku júna, kedy nastúpil do funkcie generálneho riaditeľa nemocnice. „Absolvovali sme niekoľko kôl rokovaní, boli veľmi náročné. Ale mimoriadne oceňujem seriózny prístup poisťovne Union aj to, že ako partner  prijala naše argumenty. Vzájomnou dohodou sme sa vyhli situáciám, ktoré by skomplikovali poskytovanie zdravotnej starostlivosti našim pacientom,“ uzavrel J. Slávik.  

ZDROJ, FOTO: UNLP Košice
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *