Asociácia štátnych nemocníc má nového prezidenta

Členovia Asociácie štátnych nemocníc Slovenskej republiky (AŠN SR) sa stretli na členskej schôdzi. Stretnutie malo viacero dôležitých bodov, jedným z nich bolo doplnenie neúplného predstavenstva a následná voľba nového prezidenta asociácie. Predstavenstvo po novom funguje v zložení Ing. Mongi Msolly, MBA- riaditeľ Národného ústavu srdcových a cievnych chorôb, Ing. Miriam Lapuníková, MBA- riaditeľka FNsP F.D.Roosevelta v Banskej Bystrice a novým členom sa stal Ing. Roland Schaller- riaditeľ Univerzitnej nemocnice v Bratislave. Počas následnej voľby sa novým prezidentom stal Mongi Msolly.

Na stretnutí sa okrem zástupcov štátnych nemocníc zúčastnili aj minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský a štátni tajomníci Jana Ježíková a  Kamil Száz. „Som veľmi rád, že záujem o spoluprácu a dialóg s platformou štátnych nemocníc vyjadrilo vedenie rezortu aj osobnou účasťou na našej členskej schôdzi. Asociácia chce byť partnerom, ktorý bude ministerstvu prinášať konštruktívne návrhy na potrebné zmeny odkomunikované za všetkých jej členov.“ povedal  jej nový prezident Mongi Msolly.

Štátne zdravotnícke zariadenia majú za sebou náročné obdobie a preto boli predmetom rokovaní mnohé dôležité témy, napríklad príprava štátnych zdravotníckych zariadení na prípadnú tretiu vlnu ochorenia COVID-19 a s tým spojená spolupráca medzi štátnymi a súkromnými nemocnicami či  ďalší postup v očkovaní. Diskutovalo sa aj o príplatkoch pre zamestnancov na covidových pracoviskách, optimalizácii siete nemocníc a o riešení  nedostatku sestier a lekárov špecialistov na Slovensku. Aj napriek letnému dovolenkovému obdobiu má AŠN SR v pláne vytvoriť pracovné skupiny k jednotlivým témam a zintenzívniť stretávanie sa na všetkých úrovniach v rámci rezortu.

Zdroj: Asociácia štátnych nemocníc, TS

Foto: InspiredImages z Pixabay
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *