Vo vakcinačnom centre UNLP očkujeme bez registrácie, podávame vakcínu PFIZER

V Univerzitnej nemocnici L. Pasteura Košice sme začali očkovať proti ochoreniu COVID-19 bez registrácie už minulý týždeň. Umožňovali nám to voľné kapacity.  „Keďže je to pre niektorých záujemcov výhodné, pokračujeme v očkovaní bez registrácie aj naďalej. V našom Vakcinačnom centre podávame vakcínu Comirnaty od dodávateľov Pfizer/BioNTech,“ povedal generálny riaditeľ UNLP Košice MUDr. Ján Slávik, MBA.

Od začiatku vakcinácie naši zdravotníci podali už takmer 90.000 dávok vakcín. Oboma dávkami sme zaočkovali viac než 41.000 ľudí. „Očkovanie je kľúčový nástroj v boji proti pandémii. Nepodceňujme ho najmä teraz, keď testy a sekvenovanie pozitívnych vzoriek ukázali,  že delta variant už dominuje aj na Slovensku. Je výrazne infekčnejšia než alfa variant, nazývaný aj britský, ktorý zapríčinil vážnu situáciu v nemocniciach a výrazne zvýšil počet obetí covidu počas druhej vlny pandémie,“ dodal generálny riaditeľ.

Očkujeme cez pracovné dni

Vakcinačné centrum UNLP je otvorené od pondelka do piatku. Prichádzajú sa očkovať ľudia, ktorí sú prihlásení, teda registrovaní prostredníctvom web portálu. Tí, ktorí sa rozhodnú prísť bez registrácie, sa môžu zaočkovať každý pracovný deň od  8.00 do 12.00 hodiny. Bez registrácie sa môžu očkovať osoby nad 16 rokov,“ vysvetľuje výkonný riaditeľ UNLP Košice MUDr. Ľuboslav Beňa, PhD.

Pri očkovaní detí vo veku od 12 do 16 rokov musí byť prítomný pediater. „Deti preto naďalej očkujeme na základe registrácie prostredníctvom systému NCZI vo vyhradené dni. Vtedy máme zabezpečenú prítomnosť detského lekára. Pokiaľ rodičia potrebujú riešiť očkovanie dieťaťa, ktoré nie je registrované na očkovanie v našej nemocnici, môžu sa vopred informovať telefonicky, alebo cez sociálne siete,“ doplnil Ľ. Beňa.

UNLP vždy aktuálne informuje o všetkých zmenách termínov a časov na webe aj na našich sociálnych sieťach. Záujemcovia o očkovanie sa môžu informovať aj telefonicky počas pracovných od 8.00 hod. – 14.00 hod. Kontakt: 055 615 2703.

Zdroj, foto: UNLP Košice, TSPridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *