Do konca augusta očkujeme aj v sobotu

Záujem o očkovanie vo Vakcinačnom centre Univerzitnej nemocnice L. Pasteura Košice sa zvýšil. „Očkovanie bez registrácie určite veľmi pomohlo. Záujem ľudí sa zvýšil, pochvaľujú si možnosť, že môžu prísť kedykoľvek. Koncom júla sme podávali približne 200 vakcín denne, teraz je to už od 400 do 500 očkovaní denne,“ hovorí generálny riaditeľ UNLP Košice MUDr. Ján Slávik, MBA.

UNLP zaviedla možnosť očkovať sa bez registrácie už začiatkom augusta. Umožňovali to voľné kapacity. V nemocničnom vakcinačnom centre sa očkuje výlučne vakcínou od dodávateľov Pfizer/BioNTech (Comirnaty). „Chceme vychádzať v ústrety ľuďom čo najviac, uvedomujeme si, že mnohí sú na dovolenkách, deti na prázdninách. Preto do konca augusta otvárame Vakcinačné centrum aj v sobotu. Naši zdravotníci zaočkujú každého, kto bude mať záujem a jeho zdravotný stav to umožňuje,“ povedal výkonný riaditeľ UNLP Košice pre liečebno-preventívnu starostlivosť MUDr. Ľuboslav Beňa, Phd. Bez registrácie sa očkuje od pondelka do soboty v čase od 8.00 do 12.00 hod, vo Vakcinačnom centre UNLP na Rastislavovej ulici 43 v Košiciach.

Najlepšia cesta ako chrániť seba aj zdravotníkov

Univerzitná nemocnica v Košiciach mala na Rastislavovej ulici najväčšie covidové pracovisko na Slovensku. Počas prvej a druhej vlny pandémie tu bolo hospitalizovaných viac než 3800  pacientov s ochorením COVID-19. Medzi tých, ktorých ochorenie postihlo, patrilo aj viac než 500 zdravotníkov nemocnice. „Najlepšia cesta ako chrániť seba, svoju rodinu, blízkych a aj našich zdravotníkov, je očkovanie. Pokiaľ nechceme, aby sa nemocnice na jeseň znova zaplnili ťažko chorými covidovými pacientmi, aby pacienti s inými ochoreniami mali sťaženú dostupnosť k zdravotnej starostlivosti, je veľmi dôležité, aby čo najviac ľudí využilo kapacity  nášho Vakcinačného centra,“ uzavrel J. Slávik. 

O očkovanie detí je veľký záujem

Deti od 12 do 16 rokov očkujeme stále na základe registrácie, pretože pri ich očkovaní je potrebná prítomnosť pediatra. Očkujeme ich v spolupráci s pediatrami z Detskej fakultnej nemocnice, aj s našimi neonatológmi, preto má ich očkovanie presný termín. „Momentálne do konca augusta sú v pláne termíny 13., 20., 26. a 27. 8. V prípade záujmu môžu prísť rodičia aj bez registrácie, pokiaľ nám to kapacity umožnia, radi im vyhovieme. Zatiaľ je o očkovanie detí veľký záujem, v UNLP sme ich zaočkovali už viac než 2000,“ hovorí MUDr. Ostróová.

UNLP vždy aktuálne informuje o všetkých zmenách termínov a časov na webe aj na našich sociálnych sieťach. Záujemcovia o očkovanie sa môžu informovať aj telefonicky počas pracovných dní 8.00 –  14.00 hod. Kontakt: 055 615 2703.

Zdroj: UNLP Košice, TS

Foto: PixabayPridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *