Zástupcovia slovenských nemocníc sa dohodli na efektívnej spolupráci

Začína sa nová éra spolupráce medzi nemocnicami združenými v Asociácii štátnych nemocníc a tými v Asociácii nemocníc Slovenska. Zástupcovia týchto inštitúcií sa prvýkrát stretli s cieľom nastaviť efektívnu vzájomnú spoluprácu. Uvedomujú si totiž, že nemocničná sieť je jeden organizmus, ktorého jednotlivé časti sa musia s cieľom zlepšovania poskytovania zdravotnej starostlivosti a podmienok pre zdravotníkov dopĺňať. Za Ministerstvo zdravotníctva Slovenskej republiky sa na tomto stretnutí zúčastnila štátna tajomníčka Jana Ježíková.

“Som veľmi rád, že sa nám podarilo stretnúť aj napriek letnej sezóne, pretože problémy slovenských pacientov a najmä tretia vlna pandémie nepočkajú. Na tomto stretnutí vidím samé benefity a budem veľmi vďačný za každú ďalšiu spoluprácu,” uviedol prezident Asociácie štátnych nemocníc Mongi Msolly. 

Na stretnutí sa rokovalo o mnohých zaujímavých a podstatných témach ako pripravenosť jednotlivých nemocníc na tretiu vlnu pandémie, stratégii očkovania proti ochoreniu Covid- 19 či o pripravovanej optimalizácii siete nemocníc.

Zdroj: MZ SR, TS
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *