Počas víkendov sa skracuje doba antigénového testovania. Od septembra budeme v UNLP očkovať len osoby nad 18 rokov.

Podľa pokynu Ministerstva zdravotníctva SR budú zamestnanci Univerzitnej nemocnice L. Pasteura Košice na Veľkokapacitnom odberovom mieste (VOM, Ipeľská 1) realizovať antigénové testovanie cez víkendy len dopoludnia. Zmena času testovania bude prvýkrát platiť  už túto sobotu, 28. augusta. Počas štátnych sviatkov budú testovacie centrá prístupné len na PCR testovanie pre objednaných pacientov (najbližšie štátne sviatky: 29. august a 1. september).

„Antigénové testovanie sa počas pracovných dní nemení, naďalej sa môžu záujemcovia prísť otestovať od 7:30 do 15:30. Zmena bude len cez víkendy, testovať sa bude v čase od 8:00 do 12:00 hod. Počas štátnych sviatkov antigénové testovanie nerealizujeme,“ uviedla koordinátorka protipandemických opatrení MUDr. Jaroslava Ostróová. Cena za antigénové testovanie ostáva rovnaká. Za jeden test záujemca zaplatí 5 € v hotovosti alebo platobnou kartou.

VOM UNLP odoberá vzorky na vyhodnotenie PCR testov pre registrovaných záujemcov, ako aj objednaných pacientov 6 dní v týždni (od pondelka do soboty). Od augusta pribudlo odberovým tímom aj antigénové testovanie. Na tento test môže prísť ktokoľvek bez registrácie, alebo sa môže vopred registrovať.  

V prípade registrácie na testovanie (PCR, Ag testy): https://covidforms.nczisk.sk

V UNLP sme zaočkovali takmer 2300 detí, od septembra ich bude očkovať Detská fakultná nemocnica Košice

Vzhľadom na otvorenie vakcinačného centra v Detskej fakultnej nemocnici Košice (DFN), budú zdravotníci v UNLP od septembra očkovať len osoby nad 18 rokov. „S očkovaním detí proti koronavírusu, starších ako 12 rokov, sme začali 23. júna. V spolupráci s pediatriami Detskej fakultnej nemocnice a našimi pediatrami bolo u nás do dnes zaočkovaných spolu takmer 2300 detí vo veku do 18 rokov, do konca mesiaca je registrovaných ďalších 240,“ informovala MUDr. Ostróová. V UNLP máme posledný očkovací termín pre deti vo Vakcinačnom centre na Rastislavovej 43 zajtra, 27. augusta. Na očkovanie môžu prísť v sprievode rodičov aj bez registrácie. Pediater bude prítomný.

Na očkovanie sa môžu objednať osoby nad 18 rokov tu: https://vakcinacia.nczisk.sk/registracia

Všetci aktuálne hospitalizovaní na COVID-19 sú nezaočkovaní

O potrebe vakcinácie proti koronavírusu svedčí aj pomer očkovaných a neočkovaných pacientov, ktorí sa u nás liečia na kovidových lôžkach. Aktuálne máme hospitalizovaných 9 pacientov, z nich 3 sú na JIS a ani jeden z týchto pacientov nie je zaočkovaný,“ informoval primár Kliniky infektológie a cestovnej medicíny, MUDr. Martin Novotný, PhD..

Zdroj, foto: UNLP, TS
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *