Vyhlásenie SLK k rozpočtu: Podporujeme ministra zdravotníctva v boji o jeho navýšenie!

Slovenská lekárska komora je presvedčená, že plánovaný rozpočet na rok 2022 je v kapitole zdravotníctvo nedostatočný, nereflektuje základné problémy a potreby slovenského zdravotníctva a v prípade, že by bol prijatý v predloženej podobe, je výsmechom všetkých vyhlásení politikov o význame a obetavosti lekárov a ostatných zdravotníkov pre pacientov, zvlášť v období pretrvávajúcej pandémie.

Chýbajúce financie v systéme, ako aj zníženie platieb za poistencov štátu, budú viesť k jedinému – k ďalšiemu odchodu lekárov a sestier, ktorých už teraz máme žalostne málo, a tiež študentov medicíny, do zahraničia, ako aj k poklesu záujmu mladých ľudí o štúdium zdravotníckych odborov. Nasledovalo by aj ďalšie zníženie kvality a dostupnosti zdravotnej starostlivosti pre našich občanov.

Žiadame, aby si vláda a parlament uvedomili svoju zodpovednosť a predložený rozpočet v kapitole zdravotníctvo v tejto podobe neschválili. Slovenská lekárska komora, ako jediná profesijná organizácia lekárov na Slovensku, preto plne podporuje ministra zdravotníctva SR v boji za navýšenie prostriedkov pre zdravotníctvo v rozpočte na budúci rok.

Zdroj: Slovenská lekárska komora 14.10.2021

Foto: People photo created by jcomp – www.freepik.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *