Organizačné zmeny vo zvolenskej nemocnici

Geriatrická ambulancia je presťahovaná do budovy polikliniky, onkologická ambulancia pôsobí v spoločnom pavilóne

Nemocnica AGEL Zvolen v rámci zvyšovania kvality poskytovanej zdravotnej starostlivosti realizovala v uplynulých dňoch dve zásadné organizačné zmeny. Geriatrická ambulancia Nemocnice AGEL Zvolen, ktorá sa nachádzala v spoločnom pavilóne na prízemí je presťahovaná do budovy polikliniky na 2. poschodie. Naďalej v nej pôsobí MUDr. Martina Petrovská a sestra Lýdia Šemrová. Teraz už v bývalej ambulancii geriatrie, v spoločnom pavilóne je v súčasnosti onkologická ambulancia, kde pôsobí MUDr. Petronela Lalíková.

Ambulancia geriatrie pracuje v rovnakých časoch ako doteraz, zmenené je len miesto ambulancie, ktoré je v poliklinike. Ordinačné hodiny sú od pondelka do piatku v čase od 7:00 do 12:00 hod. a od 12:30 do 15:30 hod. Onkologická ambulancia, ktorá sa nachádza v spoločnom pavilóne a je pre nemocnicu novinkou, je na prízemí. Ordinačné hodiny sú od 7:30 do 11:30 hod. a od 12:00 do 14:40 hod. Sestrami sú v tejto ambulancii Gabriela Schnitzerová a Bc. Lucia Ihringová. Lekárkou je MUDr. Petronela Lalíková. 

Nemocnica prosí pacientov, aby rešpektovali opatrenia vyplývajúce z aktuálneho COVID automatu a usmernenia MZ SR k spôsobu testovania pacientov u všetkých poskytovateľov zdravotnej starostlivosti. Pri vstupe do ambulancie je potrebné sa preukázať dokladom o zaočkovaní, prípadne negatívnym PCR alebo antigénovým testom.

Očkovaní: 14 dní po druhej dávke dvojdávkovej vakcíny alebo 4 týždne po jednodávkovej vakcíne alebo 14 dní po akejkoľvek dávke, ak osoba prekonala ochorenie COVID-19 za ostatných 180 dní.

Testovaní: sa preukážu negatívnym PCR testom, nie starším ako 72 hodín. Antigénový test nesmie byť starší ako 48 hodín.

Zdroj: MZ SR, TS

Foto: Janjf93 z Pixabay
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *