V Malajzii vyvinuli unisex kondóm

Malajzijský gynekológ John Tang Ing Chinh z firmy Twin Catalyst na výrobu zdravotníckych potrieb vytvoril prvý unisex kondóm na svete s názvom Wondaleaf, ktorý si môžu aplikovať muži aj ženy a je vyrobený z materiálu, ktorý sa zvyčajne používa ako obväz na zranenia a rany. „Je to v podstate obyčajný kondóm s priľnavým povrchom. Kondóm, ktorého lepiaca strana priľne k vagíne alebo penisu“ povedal Tang. Dodal, že lepidlo sa nanáša iba na jednu stranu kondómu, čo znamená, že po jeho obrátení naruby môže slúžiť aj opačnému pohlaviu.

Každá škatuľka Wondaleaf obsahuje dva kondómy a bude stáť 14,99 ringgitov (3,61 dolárov). Priemerná cena za tucet kondómov v Malajzii je 20-40 ringgitov. Tang vyrába kondómy pomocou polyuretánu, materiálu používaného v priehľadných obväzoch na rany, ktorý je tenký a pružný, no zároveň pevný a vodeodolný. Slovami gynekológa „keď ho použijete, často si ani neuvedomíte, že tam je“.

Ďalej John Tang uviedol, že Wondaleaf prešiel niekoľkými kolami klinických testov a bude dostupný cez webovú stránku firmy tento rok v decembri. „Na základe počtu klinických skúšok, ktoré sme vykonali, som celkom optimistický, že časom to bude zmysluplný doplnok k mnohým antikoncepčným metódam používaným pri prevencii nechcených tehotenstiev a pohlavne prenosných chorôb,“ dodal.

Zdroj: Reuters

Foto: Wondaleaf
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *