Vakcinačné centrá budú očkovať bez registrácie aj na Sviatok všetkých svätých

Možnosť dať sa jednoducho a rýchlo zaočkovať proti ochoreniu COVID-19 pokračuje. Aj v priebehu nasledujúceho týždňa sa možno dať zaočkovať bez registrácie. Takúto formu môžu využiť dospelí ale zaočkujú aj deti od 12 rokov. Zoznam očkovacích centier a termínov, kde sa možno dať takto zaočkovať, je zverejnený na stránke rezortu zdravotníctva.

Aj v nasledujúcich dňoch sa možno dať zaočkovať jednodávkovou vakcínou Janssen. Záujemcov zaočkujú v očkovacích centrách v piatich krajoch (BA, KE, ZA, NR a TN). Vakcínu od spoločnosti spoločnosti PfizerBioNTech budú bez registrácie očkovať vo všetkých krajoch. V Bratislave, Michalovciach, Prešove a Humennom aj počas sviatku 1. novembra 2021. Vakcína od spoločnosti Moderna sa bude očkovať bez registrácie v šiestich krajoch. V období od 30.10 do 5.11 2021 bude pokračovať aj očkovanie detí od 12 rokov. Deti zaočkujú skoro v 40 očkovacích centrách, nachádzajúcich sa vo všetkých regiónoch. V Bratislave, Humennom a Michalovciach budú očkovať aj v pondelok 1. novembra.

Možnosť využiť očkovanie bez registrácie môžu aj ľudia s nárokom na tretiu dávku. Pokračuje aj očkovanie v ambulanciách lekárov a formou výjazdových tímov. Na očkovanie si stačí priniesť občiansky preukaz a preukaz poistenca. Kompletný zoznam miest a časov, kedy môže verejnosť využiť očkovanie bez registrácie, nájdete tu: https://www.health.gov.sk/?Ockovanie-bez-registracie

Očkovanie je najúčinnejším nástrojom proti ochoreniu Covid-19 a štát ho každému záujemcovi poskytuje bezplatne. Ministerstvo zdravotníctva vyzýva občanov, aby sa rozhodli pre očkovanie ako jediný účinný spôsob ochrany pred možnými fatálnymi následkami ochorenia COVID-19.

Zdroj: MZ SR, TS

Obrázok: Memed Nurrohmad z Pixabay
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *