MOVEMBER – Pozvánka na osvetovú akciu študentov UPJŠ LF (12. 11. 2021, Aupark Košice)

Už zajtra zorganizujú študenti Lekárskej fakulty UPJŠ v Košiciach ďalší ročník úspešnej osvetovej akcie MOVEMBER, v rámci ktorej budú informovať širokú verejnosť o život ohrozujúcich rizikách týkajúcich sa mužského zdravia. V priestoroch košického obchodného centra Aupark budú medici čase od pol deviatej do pol štvrtej oslovovať okoloidúcich a hovoriť s nimi o rakovine semenníkov a prostaty. K dispozícii budú mať aj model semenníkov s patologickou hrčkou, aby mohli pánov aj prakticky zaškoliť.

„Prevencia je veľmi dôležitá – nemala by sa podceňovať, pretože veľakrát môže zachrániť zdravie a ľudský život. Dúfame, že aj my študenti so svojimi vedomosťami prispejeme k zvýšeniu povedomia o tejto téme, ktorá môže byť považovaná za chúlostivú, ale je to tiež súčasť života a nemala by byť preto žiadne tabu,“ hovorí podpredsedníčka pre vonkajšiu komunikáciu Spolku medikov mesta Košice Viktória Kudriková a pozýva na piatkové stretnutie s členmi SMMK širokú verejnosť, predovšetkým však silnejšie pohlavie.

Názov MOVEMBER  vznikol spojením slova „november“, kedy sa tradične konajú osvetové akcie zamerané na mužské zdravie a anglického slova „moustache“, ktoré znamená „fúzy“. Symbolom podujatia sú totiž práve mužské fúziky a majú pritiahnuť pozornosť mužov k otázkam týkajúcich sa ich zdravia. Hlavným cieľom študentskej akcie je pripomenúť silnejšiemu pohlaviu dôležitosť starostlivosti o zdravie a význam prevencie pre včasné odhalenie mužských rakovinových ochorení.

Zdroj, foto: Lekárska fakulta UPJŠ v Košiciach, TS
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *