MZ SR: Odporúčame záujemcom o 3. dávku, aby sa registrovali do čakárne

Ľudia, ktorí majú nárok na preočkovanie 3. dávkou, sú o tejto možnosti informovaní aj prostredníctvom SMS správy. Správa okrem uvedenej informácie obsahuje aj PIN kód, prostredníctvom ktorého sa ľudia môžu na stránke www.korona.gov.sk zaregistrovať do čakárne. Doručená SMS správa nie je potvrdením o pridelení termínu. 

Vzhľadom na rastúci záujem o očkovanie proti ochoreniu Covid-19 ministerstvo zdravotníctva odporúča záujemcom o podanie 3. dávky, aby sa zaregistrovali prostredníctvom formulára na stránke www.korona.gov.sk. 

Po zaregistrovaní bude záujemcom pridelený presný termín a miesto očkovania. Napriek tomu, že niektoré vakcinačné centrá vyhradili konkrétne hodiny na očkovanie aj bez nutnosti predchádzajúcej registrácie, pre lepšiu organizáciu očkovania, zníženie čakacej doby a zvýšenie plynulosti a samotného priebehu očkovania vo všetkých vakcinačných centrách, je nevyhnutné, aby záujemcovia primárne využívali registračný formulár. 

Vzhľadom na zhoršujúcu sa epidemiologickú situáciu je odporúčanie využívať registračný formulár na stránke www.korona.gov.sk určené prevažne pre záujemcov o 3. dávku vakcíny.

Zdroj: MZ SR, TS

Obrázok: Memed Nurrohmad z Pixabay
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *