V levickej nemocnici sa 11.11. narodilo jedenásť bábätiek

Po tisícom bábätku, ktoré sa v Nemocnici AGEL Levice narodilo v pondelok, mali na pôrodnici hektický deň aj vo štvrtok, 11.11. 2021. V tento deň totiž na Gynekologicko-pôrodníckom oddelení prišlo na svet presne 11. bábätiek. Levická pôrodnica tento rok napriek pandémii zažíva boom detičiek.

Hneď ráno porodila v Nemocnici AGEL Levice aj speváčka Veronika Nízlová. „Chcela by som sa poďakovať sa všetko pani doktorke Eve Pahuli, pánovi primárovi a celému personálu, ktorý sa pred, počas pôrodu aj teraz o mňa starajú pri takej nádhernej chvíli, ako je pôrod mojej dcérky Ney na Gynekologicko- pôrodníckom oddelení Nemocnice AGEL Levice,“ uviedla šťastná mamička.

V priebehu dňa zdravotníci levickej pôrodnice pomohli na svet ešte ďalším desiatim detičkám. ,,Mali sme naozaj mimoriadne náročný deň, ale z pohľadu pôrodníka krásny. Tých 11 detí je na 11. 11. naozaj symbolických. Posledné bábätko sa narodilo večer o 21.30 hod. Okrem jedného chlapčeka sú to všetko dievčatá,“ uviedol primár Gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia Nemocnice AGEL Levice MUDr. Gabriel Mančík.

Zdroj, foto: AGEL SK, TS
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *