MZ SR: Odporúčame záujemcom o 3. dávku, aby sa registrovali do čakárne

O očkovanie treťou dávkou je na Slovensku veľký záujem. Celkovo absolvovalo ďalšie očkovanie už takmer 400 tisíc ľudí. Ministerstvo zdravotníctva SR vzhľadom na tento záujem odporúča  registráciu cez tzv. Čakáreň. Ďalšou z možností je kontaktovať  infolinku rezortu zdravotníctva, či využiť očkovanie proti COVID-19 u svojho lekára, ak  túto možnosť ponúka.

Ministerstvo zdravotníctva SR odporúča všetkým záujemcom o 3. dávku, aby využili registračný formulár na stránke www.korona.gov.sk alebo https://vakcinacia.nczisk.sk/. Po registrácii v tzv. Čakárni bude záujemcom pridelený presný termín na očkovanie. Záujemcovia o 3. dávku sa vďaka tomu vyhnú čakaniu pred očkovacími centrami. Zároveň sa tým umožní efektívnejšia distribúcia vakcín a manažment pacientov a zdravotníkov vo vakcinačných centrách.  Pri registrácii na očkovanie sa zadáva kraj a okres, v ktorom sa chce žiadateľ zaočkovať, pričom je možné zadať viacero možností. Pri výbere viacerých okresov je predpoklad získania skoršieho termínu očkovania. Netreba však zabúdať na to, že voliť si treba len taký okres, do ktorého nebude mať žiadateľ problém za očkovaním vycestovať.

Ďalšou z možností, ako sa zaregistrovať na tretiu dávku, je kontaktovať call centrum ministerstva zdravotníctva na telefónnom čísle 0800 174 174 (zo zahraničia: +421 222 200 910  alebo 02/32 35 30 30 ). Túto možnosť však odporúčame využiť iba ľudom, ktorí nemajú možnosť prihlásiť sa elektronicky. Kapacity centra nie sú neobmedzené a pri veľkom záujme volajúcich sa predĺži doba čakania na linke. Na možnosť očkovania treťou dávkou sa možno spýtať aj u svojho ošetrujúceho lekára.

Zdroj: MZ SR, TS

Obrázok: Memed Nurrohmad z Pixabay
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *