SLK k hodnoteniu lekárov politickými elitami: Nevťahujte lekárov do politického boja, nechajte nás v pokoji pracovať

Slovenská lekárska komora podporuje preventívne postupy, ktoré znížia chorobnosť obyvateľstva a utrpenie pacientov a odbremenia lekárov, sestry a ostatných zdravotníkov od neúnosnej záťaže. Záujmom lekárov je pacientov liečiť a pomáhať im. Takouto pomocou je aj odborný a kvalifikovaný pohľad a vysvetlenie prínosov očkovania a samotné očkovanie obyvateľstva.

SLK sa jasne vyjadrila ku prípadom vydávania falošných potvrdení, a to aj na základe podnetov od samotných lekárov. SLK vyzvala občanov, aby takéto prípady nahlásili a bude sa podnetmi v zmysle svojich kompetencií náležite zaoberať.

Súčasne považujeme za potrebné vyzvať občanov, vrátane politikov, aby vážili slová a nedehonestovali prácu lekárov vyjadreniami, ktoré paušalizujú a hádžu do jedného vreca všetkých poctivo a s vypätím všetkých síl pracujúcich lekárov, s ojedinelými prípadmi neetického správania zdravotníka. Nevťahujte lekárov do politického boja. Vytvorte nám férové podmienky pre našu prácu a nechajte nás v pokoji pracovať!

V prípade konkrétneho korupčného správania ktoréhokoľvek občana je potrebné dodržať príslušný zákonný postup. V tomto odkazujeme aj na Vyhlásenie SLK z 29.11.2021.

Zdroj: Rada SLK, 3.12.2021

Foto: People photo created by jcomp – www.freepik.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *