Vedenie SLK sa včera stretlo s ministrom zdravotníctva Vladimírom Lengvarským

Vedenie Slovenskej lekárskej komory sa včera, 15. 12. 2021, stretlo s ministrom zdravotníctva Vladimírom Lengvarským. Išlo o prvé oficiálne stretnutie novozvolených predstaviteľov jedinej profesijnej organizácie lekárov – prezidenta SLK MUDr. Pavla Oravca, viceprezidentov MUDr. Róberta Rolanda a MUDr. Jaroslava Šima, predsedu Kontrolného výboru SLK MUDr. Nomana Ehsana a člena Prezídia SLK MUDr. Karola Mička – s hlavou rezortu.

Na stretnutí prítomní diskutovali o všetkých aktuálnych témach, ktoré trápia zdravotníkov – predovšetkým o pandémii koronavírusu, financovaní, katalógu výkonov, znížení administratívnej záťaže lekárov. V tejto súvislosti komora už viackrát apelovala na to, aby lekári neboli zaťažovaní vydávaním rôznych potvrdení v súvislosti s pandémiou. Minister zdravotníctva bude hľadať riešenie v spolupráci s NCZI.

Obidve strany sa na stretnutí rozprávali aj o povinnom očkovaní, o ďalších reformných krokoch v zdravotníctve, o návrhoch z dielne Slovenskej lekárskej komory, pričom v tejto súvislosti zdôraznili obe strany potrebu ďalšej vzájomnej komunikácie, vrátane opätovného stretnutia a hľadania riešení pozitívnych pre zdravotníctvo.

Slovenská lekárska komora, 16.12.2021

Zdroj, foto: SLK, Facebook

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *