MZ SR: Po návrate z Veľkej Británie, Dánska či Nórska sa prihláste na bezplatné PCR testovanie

Ministerstvo zdravotníctva SR vyzýva všetkých obyvateľov Slovenska, ktorí sa v týchto dňoch vracajú zo Spojeného kráľovstva Veľkej Británie a Severného Írska, Dánska alebo Nórska domov, aby na stránke www.korona.gov.sk požiadali o vyšetrenie PCR testom. Tento test im bude vykonaný bezplatne.

V Spojenom kráľovstve sa variant omikron stal dominantným a spôsobuje nekontrolovateľné šírenie ochorenia Covid-19. Výrazne sa situácia zhoršuje aj v krajinách ako Dánsko či Nórsko.

Ministerstvo zdravotníctva SR preto vyzýva všetkých, ktorí sa vracajú z Veľkej Británie, Dánska a Nórska, vrátane plne zaočkovaných, aby sa prihlásili na bezplatné PCR testovanie.

Postup:

  1. Na stránke www.korona.gov.sk vybrať „Objednanie sa na PCR test“.
  2. Pri zadávaní požiadavky v sekcii „Vyberte príznaky alebo dôvod vyšetrenia“ označiť dôvod „Prišiel som zo zahraničia“.
  3. Z ponuky krajín vybrať Spojené kráľovstvo, Dánsko alebo Nórsko.

Vzhľadom na rýchlo sa šíriacu mutáciu omikron vo Veľkej Británii a v ďalších krajinách je nevyhnutné, aby sa osoby po návrate až do doručenia výsledku testu zdržiavali v karanténe a nestretávali sa s nikým mimo svojej domácnosti.

Zároveň naďalej platí povinnosť registrácie v eHranici pre všetkých, ktorí sa vracajú zo zahraničia na Slovensko.

Zdroj: MZ SR, TS
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *