Jubilejného udeľovania ocenení Biele srdce sa zúčastnila štátna tajomníčka ministerstva zdravotníctva Lenka Dunajová Družkovská

Podujatie organizuje každý rok pri príležitosti Svetového dňa sestier (12. máj) Slovenská komora sestier a pôrodných asistentiek. Medzi doslova „svojich“ zavítala do Senca aj štátna tajomníčka rezortu zdravotníctva, ktorá má s touto prácou bohaté skúsenosti.

Neskrývam potešenie a ďakujem veľmi pekne organizátorom za pozvanie na toto podujatie, ktoré vnímam ako príležitosť na vyslovenie vďaky všetkým sestrám za ich dennodenné úsilie postarať sa o pacientov čo najlepšie a za všetko, čo pri starostlivosti o nich vykonávajú,“ skonštatovala štátna tajomníčka.

Vo svojom príhovore ubezpečila sestry, že rezort zdravotníctva vykonáva veľa krokov pre zlepšenie ich prístupu k vzdelávaniu, pre uľahčenie ich práce a zníženie administratívy, ako aj pre ich dôstojné ohodnotenie: „Načúvame Vám a budeme Vám načúvať. Máme totiž spoločný cieľ aby sestry mali viac priestoru na venovanie sa samotnému pacientovi, aby zastávali vo verejnom zdravotníctve miesto, ktoré im prináleží a aby za svoju prácu boli primerane odmenené. Investície do zdravotníctva totiž nie sú „čierna diera, ale naopak, sú skvelou investíciou do budúcnosti nás všetkých.“

Držiteľkami tohto prestížneho ocenenia v štyroch kategóriách: sestra z praxe, manažérka, pedagogička a za celoživotný prínos sa stalo 28 sestier a pôrodných asistentiek z celého Slovenska. V poslednej kategórii si za svoju úžasnú prácu odniesla Biele srdce a mimoriadne ocenenie výrazná osobnosť ošetrovateľstva na Slovensku, pani Helena Gondárová Vyhničková. Srdečne všetkým oceneným gratulujeme.

Zdroj, foto: MZ SR, TS
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *