Trenčianski záchranári obhájili víťazstvo na neoficiálnych majstrovstvách sveta

Trenčianski záchranári Rýchlej lekárskej pomoci zo spoločnosti RZP a.s., zvíťazili v silnej konkurencii na Medzinárodnej súťaži záchranárskych tímov Rallye Rejvíz 2022. Medzinárodná súťaž Rallye Rejvíz pritom býva označovaná aj ako neoficiálne majstrovstvá sveta záchranárov, pričom trenčianskej posádke sa podarilo obhájiť víťazstvo z predchádzajúceho ročníka.

Tím RZP, a.s. v zložení MUDr. Jakub Hamšík, Bc. Martin Denko, Bc. Matej Mališ, získal 1. miesto v národnej kategórii RLP. Hlavná záchranárka RZP Beata Macejková hovorí, že v RZP, a.s. sa po návrate do systému Záchranných zdravotných služieb na Slovensku v roku 2019 s chuťou pustili do práce s cieľom poskytovať kvalitnú záchrannú zdravotnú starostlivosť. 

„Stáť na stupňoch víťazov v Rallye Rejvíz je odmena za systematickú prípravu, tréning a tímovú prácu. Okrem tohto „veľkého“ víťazstva ma teší aj prvé miesto študentov UKF Nitra, ktorí absolvovali svoju prax na našich posádkach v Trenčíne. Radovan Haško, Martina Šelestiaková a Daniela Špániková súťažli a zvíťazili medzi študentami lekárskych fakúlt v kategórii MUC ako jediný tím študentov UZS,“ povedala Beata Macejková.

Na 25. ročníku Mezinárodnej súťaže zdravotníckych záchranných služieb Rallye Rejvíz v českých Jeseníkoch (25-29.5.2022) sa zúčastnilo 99 posádok z Česka, Japonska, Maďarska, Nemecka, Poľska, Rakúska, Grécka, Slovenska, Slovinska, USA a Velká Británie. Súťažné posádky zdravotníckych záchranárov (s lekárom – RLP ale aj bez lekára – RZP) riešili odborné úlohy s tematikou urgentnej medicíny, porovnávali a cvičili koordináciu práce v simulovaných zásahoch, ktoré sú koncipované ako reálne výjazdy. 

RZP, a.s. sa intenzívne venuje vzdelávaniu zdravotníkov pracujúcich v záchrannej zdravotnej službe v špičkovom Edukačnom centre RZP v Trenčíne.

„Víťazstvo nášho tímu z Trenčína v tak kvalitnej súťaži s medzinárodnou účasťou znamená, že orientácia na kvalitu a vzdelávanie je správne rozhodnutie. Skvelé výsledky robia skvelí ľudia. Ja zo srdca ďakujem všetkým kolegom, ktorí sa podieľali na príprave záchranárskych tímov a víťazom blahoželám,“ zhodnotil pôsobenie trenčianskych záchranárov riaditeľ RZP a.s. Michal Bahelka.

Edukačné centrum pre vzdelávanie a praktický tréning v neodkladnej resuscitácii otvorili v Trenčíne minulý rok na jeseň. Lekári, záchranári a sestry z celého Slovenska tu môžu v simulovaných podmienkach trénovať výkony a postupy resuscitácie a intenzívnej medicíny. V rámci Slovenska a Čiech ide o najväčšie a najkomplexnejšie vybavené vzdelávacie centrum pre zdravotníckych pracovníkov zo záchranných služieb, nemocníc aj ambulantnej sféry.

Zdroj, foto: RZP, a.s., TS
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *