MZ SR: Záujemcovia o očkovanie vakcínou Spikevax sa môžu registrovať do 10. júla 2022

Ministerstvo zdravotníctva SR pozýva všetkých záujemcov, ktorí majú záujem o očkovanie  vakcínou Spikevax od výrobcu Moderna, aby sa na prvú dávku zaregistrovali do nedele 10. júla 2022.

Očkovanie vakcínou Spikevax aktuálne prebieha v 8 vakcinačných centrách na celom Slovensku. Vzhľadom na aktuálny záujem o očkovanie touto látkou a jej skladovací reťazec preto bude možné aplikovať prvú dávku do 29. júla 2022. Preto ministerstvo v spolupráci s vakcinačnými centrami otvára posledné termíny očkovania prvých dávok. Konkrétne termíny pre očkovanie bez registrácie sú zverejnené na stránke ministerstva. Registrácia cez korona.gov.sk bude na prvú dávku možná do 10. júla 2022 a na posilňujúcu dávku do 8. augusta 2022.

Od 30. júla 2022 sa budú môcť vakcínou Spikevax očkovať len ľudia, ktorí čakajú na druhú dávku alebo majú záujem o posilňujúcu dávku. Očkovanie druhých a posilňujúcich dávok sa skončí 27. augusta 2022.

Predpokladaný termín spustenia registrácie na očkovanie vakcínou Spikevax od výrobcu Moderna je v závere leta. 

Záujemcovia o očkovanie však budú mať aj naďalej možnosť registrovať sa na očkovanie vakcínami Comirnaty (Prizer/BioNTech), Nuvaxovid (Novavax) a Janssen (Johnson&Johnson).

Registrácia na očkovanie je dostupná na stránke www.korona.gov.sk. Záujemcovia o očkovanie môžu využiť aj termíny bez registrácie, ktoré sú zverejnené a aktualizované na stránke https://www.mzsr.sk/?Ockovanie-bez-registracie.

Zdroj: MZ SR, TS

Obrázok: Memed Nurrohmad z Pixabay
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *