MZ SR: Ministerstvo vyhlásilo výzvu z Plánu obnovy na mobilné hospice

Záujemcovia o vybudovanie nových mobilných hospicov a vybavenie už existujúcich sa môžu prihlásiť do výzvy z Plánu obnovy a odolnosti SR, ktorú dnes vyhlásilo Ministerstvo zdravotníctva SR.

Z Plánu obnovy a odolnosti SR bude v rámci výzvy Rozšírenie a obnova siete mobilných hospicov“ podporený vznik minimálne 20 nových mobilných hospicov. Zároveň nové vybavenie získa ďalších minimálne šesť mobilných hospicov. Maximálna výška podpory pre nový alebo existujúci hospic predstavuje 87.400 eur.

V prípade, že záujemcovia, ktorí podporu získajú, nevyužijú jej maximálnu výšku, o nepridelené finančné prostriedky sa budú môcť uchádzať ďalší záujemcovia.

Na stránke Ministerstva zdravotníctva SR sú zverejnené všetky dokumenty k výzve, vrátane oprávnených nákladov, o ktoré je možné sa uchádzať.

Výzva je vyhlásená od dnešného dňa do 30. septembra 2022resp. do vyčerpania alokovaných finančných prostriedkov.

Indikatívna výška prostriedkov na túto výzvu predstavuje takmer 2,4 milióna eur. Z toho vyše 1,8 milióna je určených na materiálno-technické zabezpečenie nových mobilných hospicov a vyše 551-tisíc eur na materiálno-technické zabezpečenie existujúcich mobilných hospicov.

Všetky potrebné informácie sú zverejnené na stránke ministerstva:  https://www.health.gov.sk/?Plan-obnovy-a-odolnosti

Zdroj: MZ SR, TS
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *